TŘÍDA VEVEREK

Třída se nachází ve zvýšeném přízemí v levé části budovy, bezprostředně k ní navazuje lehárna, šatna a sociální zařízení pro děti. Třída je dostatečně vybavena hračkami a pomůckami, které jsou dětem volně přístupné. Děti mají také možnost využívat interaktivní panel. Třída je rozdělená na herní koutky. Na začátku třídy se nachází „lego koutek“, zde děti tvoří z lega a různých stavebnic. Dále jsou zde stolečky – „ateliér“, které děti využívají hlavně na výtvarné a pracovní činnosti. V zadní části rohu mají děti „kuchyňský koutek“, kde rozvíjí různé námětově hry. Prostor lehárny je dopoledne i odpoledne využíván k pohybovým aktivitám, konstruktivním a námětovým hrám, na odpočinek si děti samostatně připravují matrace a lůžkoviny. Na lehárně mají děti i svou knihovnu, kde mají knihy volně k dispozici. Také zde mají velmi oblíbenou molitanovou stavebnici.

TŘÍDA ŽABIČEK

“Žabky” mají k dispozici pro pobyt dětí třídu, ke které přináleží lehárna. U třídy je sociální zařízení (WC a umyvárna) a také šatna. Třída je velká, prostorná a je rozdělena na několik částí – „Ateliér“ – stoleček na výtvarné a tvořivé činnosti dětí, jsou zde také poličky s výtvarnými, pracovními potřebami i různými netradičními materiály. Na velkém koberci mají možnost využívat různorodé stavebnice a společenské hry. V rohu třídy mají děti k dispozici „kuchyňský koutek“ se sedačkou, ve kterém rozvíjí námětové hry. V lehárně je pohodlná dětská sedačka, na které děti rády sedí a prohlížejí si knížky, které mají volně k dispozici v dětské knihovně. Tato místnost je využívána také ke cvičení dětí a k jejich pohybovým aktivitám. Uspořádáním třídy a herny podporujeme aktivity dětí potřebné pro rozvoj všech oblastí jejich osobnosti /biologické, psychologické, interpersonální, sociálně kulturní, environmentální.

TŘÍDA MYŠEK

Třída “Myšky” se nachází v přízemí budovy mateřské školy Svatopluka Čecha. Je to třída, kde si děti hrají, tvoří a vzdělávají se od 7:00 do 15:30 hod., poté přecházejí do třídy veverek v 1. poschodí. Ve třídě proběhla rozsáhlá rekonstrukce v létě 2023. Nyní lze ze třídy přejít do dětských umýváren. Třídu tvoří herna, v níž si děti hrají, tvoří a probíhá zde i výchovná práce. Herna je vybavena odpovídajícím nábytkem (přizpůsobeným věku a výšce dětí), hracími koutky, množstvím hraček určeným k volným hrám a komplexnímu rozvoji dětí. Třída je rozdělena na „kuchyňský koutek“, kde si děti hrají různé námětové hry a rozvíjí sociální vztahy. Dále se zde nachází „výtvarná koutek“  – stolečky, které slouží na výtvarné a tvořivé činnosti. V zadní části třídy je dopravní koberec s autíčky a legem. Nechybí zázemí s elektrickým pianem pro provádění hudebních činností. Děti se stravují ve třídě. Každé dítě má své místo u stolečku se svojí značkou. V zadní části třídy se děti ukládají po obědě k odpočinku na lehátkách s peřinkou a polštářkem. O děti se ve třídě “Myšky” starají dvě paní učitelky + školní asistent.